Для більшості овочів та фруктів, які вирощуються в нашій країні, незамінним компонентом є сірка. Саме ця речовина є обов’язковою складовою підживлювальних засобів, як підвищують урожайність сільськогосподарських культур, покращують процеси фотосинтезу в клітинах рослин та роблять ґрунт родючим.

Гранульована сірка: загальне поняття та її хімічні особливості

Чому сірка така корисна для рослин? Відповідь на це запитання дуже проста: цей хімічний компонент є однією з основних складових білка у рослин. Необхідна сірка як безпосередньо для його синтезу, так і для забезпечення підтримання оптимального рівня процесів вуглеводного, білкового та азотного обміну. Без сірки також неможливе утворення великої кількості органічних сполук, незамінних для процесу росту та розвитку рослин.

Більше того, використання добрив на основі сірки дозволяє покращити смакові та ароматичні властивості таких популярних в Україні культур, як цибуля та часник. Також сірка володіє фунгіцидними властивостями – вона посилює природний захист рослин до різних хвороб та шкідників.

Як визначити, що посіви вкрай потребують додаткового внесення сірки в ґрунт? В першу чергу, про це свідчить затримка розвитку паростків, різке зниження врожайності, а також раптове пожовтіння молодого листя та пагонів.

Сірка є незамінним компонентом, який забезпечує нормальний дихальний процес у клітинах рослин. Якщо концентрація сірки є достатньою, то процес засвоєння азоту та інших корисних мінералів та мікроелементів як з повітря, так і з ґрунту значно полегшується. Саме тому великі фермерські господарства для підвищення врожайності посівів використовують підживлювальні засоби на основі сірки. Це добриво здатне рівномірно збагачувати рослину протягом усього циклу її розвитку. А зручна гранульована форма сірки дає можливість вносити її в ґрунт як за допомогою спецмашин, так і сівалками з туковисівним апаратом.

Гранульована сірка: як речовина застосовується в рослинництві?

На жаль, внесення сірки в ґрунт щороку є обов’язковим – щоразу при зборі врожаю її кількість зменшується на 15-180 кг, у залежності від виду культури, який вирощувався на ділянці. Але перед тим, як почати використовувати сірчані добрива, варто дізнатися більше про індивідуальні потреби сільськогосподарських культур у цій речовині.

Наприклад, найбільшої кількості сірки потребують такі рослини, як ріпак, горох та соя. В середньому, на 1 га їх посівів потрібно внести до 17,7-22,8 кг гранульованої сірки. Менш вибагливими в цьому плані є пшениця, кукурудза та просо – для забезпечення їх нормального росту та підвищення врожайності потрібно 11,4-14,3 кг сірки на 1 га посівних площ. Багаторічні трави, цукровий буряк, картопля, люцерна та соняшник є найменш вибагливими – вони потребують внесення лише 1,5-7,1, кг добрива на 1 га площі посівів.

Варто також пам’ятати про оптимальний час внесення гранульованої сірки для рослин у ґрунт. Якщо ділянки з кукурудзою та картоплею варто підживлювати навесні, то осінь – це оптимальний час для підживлення ріпаку та пшениці.

Сірка найчастіше використовується в сфері сільського господарства як:

  • Ефективний засіб для дезінфекції теплиць, різних видів складських приміщень, призначених для зберігання овочів та фруктів. Зазвичай обробка чистою сіркою таких приміщень відбувається перед висадкою культур в ґрунт, або вже після збору врожаю.
  • Засіб для підвищення рівня кислотності в ґрунті. Сірчане добриво – це простий та доступний по ціні засіб, який допомагає вирішити проблему з підвищеною лужністю посівних площ.
  • Фунгіцидний засіб для боротьби з появою на рослинах борошнистої роси, кореневої гнилі та інших різновидів грибкових хвороб.
  • Засіб для боротьби з кліщами та іншими паразитами, які атакують популярні види сільськогосподарських культур.

Використання сірки гранульованої у промисловості

Вітчизняні підприємства займаються виготовленням 3 основних типів сірки – рідкої, меленої та гранульованої. Саме остання є найбільш популярною серед споживачі через деякі переваги, а саме:

  • можливості безпечно та зручно транспортувати будь-який об’єм цієї речовини за потрібною адресою;
  • відсутності потреби у підготовці особливих умов для зберігання речовини;
  • достатньої сипучості та високого ступеня чистоти матеріалу;
  • низьких втрат маси сірки при її транспортуванні, перевалці та зберіганні;
  • відсутності потреби у використанні високотехнологічного спецобладнання.

Зовні сірка може мати вигляд кульок, капсул, зернят, гранул – все залежить від різновиду технології, яка використовувалась для виготовлення добрива. Розмір частинок сірки зазвичай коливається в межах 0,5-6 мм. Взагалі найкращою та найзручнішою геометричною формою гранульованої сірки вважається тверда крихка сфера. Саме такий вигляд речовини дозволяє створити ідеальне співвідношення маси, об’єму та міцності сірки між собою.

Гранульовану сірку купити варто для використання:

  • в процесі вулканізації гуми;
  • на промислових підприємствах для виготовлення вибухових засобів, люмінофорів, штучних волокон, барвників та сірників;
  • на підприємствах целюлозно-паперової промисловості в процесі виготовлення різних видів паперу;
  • при виготовленні сіркоасфальту та сіркобетону;
  • для надання текстильним засобам необхідної білизни;
  • при виготовленні лікарських препаратів.

Гранульована сірка як основа для виробництва сірчаної кислоти

Сірка є одним з основних компонентів, які використовуються в неймовірних об’ємах у промислових масштабах для синтезу сірчаної кислоти. Саме без цієї речовини не можуть повноцінно функціонувати підприємства хімічної та нафтохімічної галузей промисловості. За допомогою сірчаної кислоти виготовляють 2 типи водню – фтористий та хлористий, а також хлорну кислоту. Без використання цієї речовини також неможливе проведення більшості органічних синтезів.

За допомогою цього виду кислоти проводять очищення гасу, мастил, парафіну та мінеральних олії від непотрібних домішок. На промисловому виробництві та в лабораторіях сірчану кислоту активно використовують завдяки її відмінним осушувальним властивостям для переробки руд та деяких видів концентратів, а також для видобутку мінеральних добрив.

Виробництво сіркобетону та сіркоасфальту на основі гранульованої сірки

Частіше всього ця хімічна речовина застосовується безпосередньо у будівництві та виробництві розхідників для нього. Саме на основі гранульованої сірки виготовляються такі популярні матеріали, як сіркоасфальт та сіркобетон.

Давайте спочатку розберемося в тому, що таке сіркополімерний бетон (його частіше називають саме сіркобетоном). Насправді цей матеріал став популярним і почав активно використовуватися вже давно. Це надзвичайно зносостійка та міцна суміш на основі таких складників, як щебінь, пісок, сірка та мінеральне борошно. Це дійсно незамінний матеріал для заливки підлог, фундаментів, покриття для доріг, а також для виготовлення міцних та надійних ємностей для зберігання різних видів хімічних речовин.

Головною сферою використання даного матеріалу є виготовлення труб для водогону, колодязів та інших різновидів гідротехнічних споруд. Особливо доцільним є його використання в процесі зведення споруд у місцевості, де спостерігається підвищений рівень підземних вод.

Як же відбувається процес виготовлення сіркобетону? Для отримання цього напрочуд міцного та стійкого матеріалу сухі компоненти нагріваються до температури 150 °С і лише потім змішуються з нагрітим до температури в 145-155 °С сірчаним в’яжучим.

У використання сіркобетону є ряд очевидних переваг:

  • він стає міцним набагато швидше, ніж звичайні види бетону;
  • сіркобетон здатен швидко затверднути як при морозній погоді, так і під водою – він відрізняється чудовою водонепроникністю та стійкістю дії мінусової температури;
  • цей матеріал надзвичайно термопластичний та нечутливий до руйнівної дії агресивних хімічних речовин;
  • цей матеріал довготривалий у використанні та одночасно доступний по ціні.

Тепер поговоримо про сіркоасфальт – основним діючим компонентом цього матеріалу є сірчаний бітум. Саме сірка дозволяє замінити в процесі його виготовлення до 40% необхідного об’єму бітуму.

Для виготовлення такого матеріалу, як сіркоасфальт, щебінь та пісок нагрівають до 200-220 °С. Лише потім до цієї суміші додають сірку гранульовану, ціна на яку на нашому сайті вас приємно здивує.

У використання сіркоасфальту є такі переваги, як:

  • зручність використання – за його допомогою набагато легше вкладати дорожнє покриття;
  • зниження рівня витрат бітуму на 35% та загальне здешевлення процесу будівництва;
  • можливість вкладати асфальтне покриття у будь-яку пору року;
  • краща зносо- та термостійкість дорожнього покриття.

Сірку гранульовану купити зручно на сайті нашої компанії, адже ми гарантуємо високу якість товару, доступну ціну та оперативну доставку у ваше місто.